امام جمعه گلوگاه در مازندران:
اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب مازندران دور از عدالت است

خبرگزاری فارس: امام جمعه گلوگاه گفت: اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب استان مازندران، دور از عدالت است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب مازندران دور از عدالت است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت الاسلام حسین رستمی‌شاهرودی امروز در خطبه‌های نماز آدینه این هفته شهرستان گلوگاه از لطف و رحمت خداوند نسبت به نمازگزاران، وظایف شوراها، وضعیت آموزش و پرورش تا انتقاد از اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب مازندران، گفت.

وی خطبه نخست را با این حدیث از پیامبر رحمت آغاز کرد که« سمعت فِی لَیلهِ المِعرَاج اَن یَقُوُلُ اَحمَدُ اِنَّکَه: الّلهُمَّ اَغفِرِ لِلَّذیِنَ تُحضَرُوُنَ صَّلواهَ الجُمُعَه. » یعنی «در شب معراج ملائکه ضمن دعا به خدا عرض کردند: خدایا کسانی که در نماز جمعه حاضر می‌شوند را بیامرز و مورد لطف خودت قرار ده.

خطیب جمعه گلوگاه با اشاره به آیه شش سوره جمعه، درباره دلایل ترس از مرگ، بیان داشت: خالی بودن دست انسان از عرضه اعمال صالح در روز حساب، باور نداشتن عمیق مساله معاد و  دلبستگی زیاد به دنیا از دلایل ترس از مرگ هستند.

* اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب استان دور از عدالت است

رستمی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص 130میلیارد تومان برای عمران و آبادانی غرب استان که توسط دولت انجام گرفت، انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه دولت محمود احمدی‌نژاد دولت عدالت محور است، فراموش کردن شرق مازندران با شعاری که ایشان می‌دهد همگون نیست.

وی ادامه داد: از استاندار مازندران می‌خواهیم که در این خصوص توضیح داده و به فکر شرق مازندران که محروم‌تر از غرب استان است، باشند.

امام جمعه گلوگاه تأکید کرد: با توجه به اینکه عدالت، منشاء خوبی‌ها و سعادت بشر است. اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب استان تبعیض آشکار است و به طور قطع مردم و مسئولانِ این خطه از استان با کمال آرامش از حقوق خود دفاع خواهند کرد.

* نظام فعلی آموزش و پرورش توانایی تربیت اسلامی فرزندان ما را ندارد

رستمی‌شاهرودی با خسته نباشد به معلمان و مربیان و تسلیت شهادت مرتضی مطهری معلم علم و اخلاق و تهذیب نفس، ابراز داشت: نظام کنونی آموزش و پرورش توانایی لازم را برای تربیت اسلامی فرزندان ما ندارد.

وی افزود: بنابراین باید فکری نو در اندازیم و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند:« آموزش و پرورش باید متحول شود و خروجی آن باید بر اساس الگوی مناسب و اسلام ناب محمدی(ص) باش».

امام جمعه گلوگاه تصریح کرد: فرزندان خود را باید بر اساس وضعیت زمان تربیت کنیم و در این زمانه باید از ظرفیت‌های کارشناسان و اندیشمندان و صاحبنظران برای گسترش تعلیمات دینی و اسلامی در بین جوانان استفاده کرد.

* شورا محل انتقام و تسویه حساب جناحی نباشد

رستمی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز شورا و هفته شهر و شهروند به کسانی که در این زمینه کار می‌کنند، ادامه داد: در اصول هفتم،101، 102، 103 و 106 قانون اساسی به اهمیت نقش شوراها اشاره شده و از دیدگاه امام و مقام معظم رهبری شوراها با اهمیت‌اند و وظیفه دارند چند کار عملیاتی را انجام دهند.

وی تصریح کرد: تسهیل در زندگی مردم، ارتباط بیشتر با مردم، خلوص نیت در خدمت به مردم، در نظر گرفتن خدا و ندادن وعده‌های غیر عملی به مردم از وظایف شوراها است که اگر اینگونه باشند نقش اساسی خود را در عمران و آبادی شهرها ایفا خواهند کرد.

امام جمعه گلوگاه، خطاب به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، اذعان داشت: عزیزان شوراها توجه کنند که شورا محل تسویه حساب جناحی و انتقام از افراد نباشد.