امام جمعه گچساران:
بی‌کاری در خانواده‌ها تبدیل به اپیدمی شده است

خبرگزاری فارس: امام جمعه گچساران گفت: امروزه بیکاری در خانواده‌ها به اپیدمی تبدیل شده است و برای مقابله و کاهش محسوس بیکاری نیاز به انقلابی به نام انقلاب بیکاری داریم.

خبرگزاری فارس: بی‌کاری در خانواده‌ها تبدیل به اپیدمی شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، حجت‌الاسلام سید فرج‌الله موسوی در نماز عبادی سیاسی این هفته گچساران ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا، پرهیزکاری و دوری از مهالک و گردنه‌های سخت جهنم اظهار کرد: یکی از برجسته‌ترین ملاک‌های تقوی و تقوا، توجه به زیردستان و ضعیفان است.

* افراد متمکن  به افراد نیازمند و مستمند توجهی ندارند

وی با اظهار تأسف از کمرنگ شدن توجه و دستگیری افراد مستضعف توسط بعضی از افراد متمکن افزود: در مقابل بعضی از انسان‌های متمکنی که شکم خود را از راه حیله و نیرنگ پر می‌کنند، انسان‌های مستضعف دست نیرنگ و تملق ندارند.

موسوی با اشاره به وجود افراد مستضعف و ناتوان در گچساران تصریح کرد: اگر افراد جامعه در این مورد سکوت کنند و این مطالب گفته نشود، وظیفه خود را در مقابل افراد ناتوان و مستضعف انجام نداده‌ایم.

امام جمعه گچساران با انتقاد از توجه نکردن افراد متمکن به مردم مستمند گچساران گفت: در این شش سالی که افتخار خدمتگزاری و نوکری مردم این شهرستان بر دوش این حقیر بود، هرگز ندیدم کسی مبلغی را برای فقرا اهدا کند.

* افراد نیازمند در اداراتی که فلسفه وجودی آنها دستگیری نیازمندان است نیاز به پارتی دارند

خطیب جمعه گچساران بیان کرد: بعضی از افراد مستمند و ناتوان در بعضی از اداراتی که فلسفه وجودیشان کمک به مستمندان است نیاز به پارتی و سفارش دارند.

موسوی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته گچساران با اشاره به پاسداشت هفته معلم عنوان کرد: در تمام فرهنگ‌ها به ویژه اسلام احترام زیادی برای معلمان و دانشمندان قائل شده است.

* بیش از 80 بار در مقام عالمان و دانشمندان در قرآن صحبت شده است

وی ادامه داد: در قران بیش از 80 بار از علم و عالم صحبت شده است.

امام جمعه گچساران با نقل حدیثی از امام صادق (ع) مقام و جایگاه شهید و عالم را بسیار بالا عنوان کرد و بیان داشت: تفکر، اندیشه و علم عالم و مرکب قلم عالمان صحیح کردار و صالح از قطرات خون شهیدان گرانبهاتر است.

موسوی عالم را چراغ راهنما و هدایت عنوان کرد و افزود: عالمی که عمل به علم خود باشد بستر و محیط سالم و بی‌دغدغه‌ای را برای مردم ایجاد می‌کند.

* مطهری مردی بی‌نظیر در اسلام و اسلام‌شناسی بود

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید مطهری بیان داشت: شهید مطهری در حد توان تلاش کرد شرایط و ویژگی‌های یک مرزبان اندیشمند در راه دین و ولایت را به دست بیاورد تا با این کار به وظایف خود عمل کند.

موسوی یادآور شد: شهید مطهری با علم و ادب، اندیشه و اخلاق دینی و اعتقاد راسخ در مراحل علمی، تذهیب و تزکیه نفس به درجه‌ای رسید که امام راحل فرمودند مطهری مردی بی‌نظیر در اسلام و اسلام‌شناسی است.

امام جمعه گچساران با اشاره به روز کار و کارگر خاطرنشان کرد: درباره اهمیت کار و کارگر روایات و احادیث فراوانی در دین اسلام نقل شده است.