امام جمعه موقت سمنان:
دشمن می‏کوشد ایران همیشه مصرف‏کننده باشد

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت سمنان گفت: دشمنان اسلام و انقلاب می‏کوشند تا جمهوری اسلامی ایران همیشه مصرف‏کننده باشد و نتواند توفیقی در عرصه اقتصادی به دست آورد.

خبرگزاری فارس: دشمن می‏کوشد ایران همیشه مصرف‏کننده باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‏الاسلام محمدباقر عبدوس ظهر امروز در خطبه‏های آیین وحدت‏بخش نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور پرشور مردم و در هوایی بهاری در مسجد امام این شهر برگزار شد، بر لزوم اجرایی شدن پیام نوروزی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" تاکید کرد.

وی تصریح کرد: امروز همه مسئولان و مردم باید تلاش کنند تا شعار سال 91 به خوبی اجرایی شود و انتظارات رهبری تحقق یابد.

امام جمعه موقت سمنان تاکید کرد: شرایط اقتصادی جهان در برهه کنونی حساس است و همه مسئولان اعم از دولت و مجلس در این وضع نابسامان جهانی باید تلاش کنند تا به شعار تقویت تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی که به نیکی از سوی ولی امر مسلمین جهان مطرح شده است، جامه عمل بپوشانند.

عبدوس افزود: دشمنان همواره در سال‏های گذشته تلاش کرده‏اند تا ایران را به واردکننده و مصرف‏کننده کالاهای خود و آنچه از خارج تحمیل می‏شود، تبدیل کنند.

وی گفت: تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب اسلامی می‏تواند جمهوری اسلامی ایران را به خودکفایی کامل در عرصه اقتصادی برساند و دست دلالان خارجی را از کشورمان کوتاه کند.

 

* کارگران در تحقق شعار نوروزی رهبری بکوشند

امام جمعه موقت سمنان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک یازدهم اردیبهشت ماه، روز کارگر گفت: کارگران همواره از اقشار زحمت‏کش و ولایی ایران اسلامی بوده‏اند و امسال نیز در تحقق شعار نوروزی رهبری می‏کوشند.

عبدوس بیان کرد: واحدهای تولیدی استان سمنان دارای جایگاه خوبی در کشور هستند و کارگران شاغل در این واحدها باید بکوشند تا توفیقات استان روز به روز بیشتر شده و در عین حال، پیام رهبری نیز محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم نیز وظیفه دارند تا کالای ایرانی مصرف کنند، خواستار کیفیت‏بخشی به محصولات تولیدی در راه اجرایی ساختن این پیام شد.

 

* نقش معلمان در کشور بر کسی پوشیده نیست

امام جمعه موقت سمنان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 12 اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و تبریک هفته معلم اظهار داشت: استاد مطهری نمونه کامل یک معلم اسلامی و ولایی بود.

عبدوس همچنین رسالت معلمان را در برهه کنونی بسیار وسیع و خطیر توصیف کرد و افزود: آموزش و پرورش امروز نقش مهمی در تعلیم و تربیت افراد و رهنمون ساختن نسل آینده به سوی پیشرفت و سازندگی دارد.

وی با بیان اینکه نقش معلمان در پرورش انسان‏هایی متخصص، دینی و ارزشی در کشور بر کسی پوشیده نیست، خواستار توجه بیشتر به فرهنگیان استان سمنان شد.