درگیری‌های شهر "سبها" در جنوب لیبی از سر گرفته شد

خبرگزاری فارس: درگیری‌های قبیله‌ای در شهر "سبها" در جنوب لیبی که برای یک روز متوقف شده بود از شب گذشته (چهارشنبه شب) در این شهر دوباره از سر گرفته شد.

خبرگزاری فارس: درگیری‌های شهر "سبها" در جنوب لیبی از سر گرفته شد

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، در حالی‌که خبرگزاری‌ها روز گذشته از توقف درگیری‌های قبیله‌ای در شهر "سبها" در جنوب لیبی خبر داده بودند، شب گذشته (چهارشنبه شب) این درگیری‌ها بار دیگر از سرگرفته شد.

در گیری‌های گذشته در منطقه "بوحجاره" واقع در شمال شهر سبها و بخش‌هایی از جنوب این شهر بین قبایل عرب و تبو از سر گرفته شده است.

"ناصر المانع"، سخنگوی دولت انتقالی لیبی در این‌باره اعلام کرد، دولت این کشور حدود 3 هزار نفر از افراد ارتش را برای پایان دادن به این خشونت‌ها و درگیری‌های مسلحانه قبیله‌ای به شهر سبها اعزام کرده است.

المانع آخرین آمار قربانیان درگیری‌های قبیله‌ای اخیر در سبها را دست کم 70 کشته و 150 مجروح ذکر کرد.

درگیری‌های شهر سبها با اختلاف نظر بین یک نفر از قبایل عرب و یک عضو قبایل تبو بر سر یک خودرو آغاز شد و سه روز ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی سه شنبه شب درگیری‌ها متوقف شد، اما کمتر از 24 ساعت بعد خشونت‌ها در این شهر بار دیگر از سر گرفته شد.

درگیری‌های قبیله‌ای مهمترین و بزرگ‌ترین چالش پیش‌روی لیبی پس از قذافی است که در صورت عدم توانایی کنترل اوضاع توسط شورای ملی انتقالی لیبی و دولت انتقالی این کشور، لیبی را در آستانه بروز جنگ‌های داخلی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/