هوشیار زیباری در گفت‌وگو با فارس:
روابط بغداد-دمشق در سطح بسیار خوبی قرار دارد/طرح عراق برای پایان بحران در سوریه

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه عراق از ارائە طرح بغداد برای پایان دادن بە بحران سوریە خبر داد و اعلام کرد: بحران‌های اخیر اختلالی در روابط سیاسی ، اقتصادی و بازرگانی بغداد-دمشق ایجاد نکردە است.

خبرگزاری فارس: روابط بغداد-دمشق در سطح بسیار خوبی قرار دارد/طرح عراق برای پایان بحران در سوریه

"هوشیار زیباری" وزیر امور خارجە عراق در پاسخ بە سوال خبرنگار خبرگزرای فارس در بغداد اظهار داشت: رخدادهای چند ماە اخیر سوریە، اختلالی در روابط بغداد و دمشق ایجاد نکردە و هم اکنون روابط ما در همە زمینەها در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

وی افزود: سفارت سوریە در عراق فعال است و روابط بازرگانی و سیاسی نیز ادامە دارد، هر چند ما معتقدیم باید بە حوادث سوریە بە شیوەای مسالمت آمیز پایان دادە شود و مردم این کشور زندگی عادی خود را از سر بگیرند.

زیباری کە در کنفرانس خبری مشترک با "احمد حلی" معاون رئیس اتحادیە عرب در شهر بغداد سخن می گفت‌، خاطرنشان کرد: عراق در اجلاس کشورهای عرب طرح تازەای برای پایان بحران سوریە ارائە خواهد کرد کە امیدواریم این طرح بتواند بە بحرانهای اخیر پایان دهد.

نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب امروز چهارشنبە در بغداد با سخنان "نوری المالکی"، نخست‌وزیر عراق آغاز شد.

نوری المالکی در سخنان افتتاحیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب بر همکاری کشورهای عضو جهت مقابله با خطر تروریسم در منطقه تاکید کرد.

نخست‌وزیر عراق در ادامه به چالش‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی اشاره کرد که در برابر نشست سران عرب قرار دارد.

المالکی گفت: اتحاد و همبستگی کشورهای عضو اتحادیه عرب با حمله رژیم سابق عراق به سرکردگی صدام حسین به کویت متزلزل و تضعیف شد.

انتهای پیام/++