دیپلمات آمریکایی: نشست 1+5 روز 26 فروردین و احتمالا در استانبول برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: در حالیکه گمانه‌زنی‌ها از پیشنهاد بغداد به عنوان محل نشست 1+5 خبر می‌دهند یک دیپلمات آمریکایی اعلام کرد که مذاکرات ایران و 1+5 روز 14 آوریل (26 فروردین) و احتمالا در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: دیپلمات آمریکایی: نشست 1+5 روز 26 فروردین و احتمالا در استانبول برگزار می‌شود

به گزارش فارس به نقل از "نیوز یاهو"، یک دیپلمات آمریکایی روز سه‌شنبه اعلام کرد که قدرت‌های بزرگ قصد دارند که مذاکرات با ایران درباره برنامه هسته‌ای تهران را روز 14 آوریل [26 فروردین] آغاز کنند و مکان احتمالی این مذاکرات نیز استانبول خواهد بود اگر چه مذاکرات برای تعیین مکان نهایی مذاکرات همچنان ادامه دارد.

این دیپلمات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود افزود که اگر مقامات ایران موافقت نهایی را درباره مذاکرات بدهند، مکان و زمان آن پس از مدت کوتاهی اعلام خواهد شد.

برخی خبرگزاری‌ها پس از دیدار "باراک اوباما" رئیس جمهور آ‌مریکا با "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای در سئول کره‌جنوبی، احتمال برگزاری نشست ایران و 1+5 در استانبول را بیشتر اعلام کردند به ویژه آنکه اردوغان پس از کره‌جنوبی به ایران سفر کرد.

"ولی نصر" دیپلمات سابق آمریکایی و کارشناس امور ایران روز چهارشنبه اعلام کرد پس از آنکه ایران، عراق را برای برگزاری نشست 1+5 پیشنهاد داد، مقامات غربی از ایده برگزاری این نشست در استانبول استقبال کردند.

ولی نصر در صفحه خود در توئیتر نوشت: ایران بغداد را برای نشست 1+5 پیشنهاد داد که ناگهان استانبول برای آمریکا و متحدانش بسیار جذاب به نظر رسید.

انتهای پیام/.