آمریکا در آسیا و خاورمیانه سامانه دفاع موشکی مستقر می‌کند

خبرگزاری فارس: یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا از طرح این کشور برای استقرار سامانه دفاع موشکی در آسیا و خاورمیانه خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمریکا در آسیا و خاورمیانه سامانه دفاع موشکی مستقر می‌کند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "راشا تودی"، پنتاگون از طرحی برای استقرار بخش‌هایی از سامانه جهانی دفاع موشکی در آسیا و خاورمیانه خبر داد. این طرح مشابه طرح سامانه دفاع موشکی اروپا است که مورد نزاع آمریکا و روسیه است.

طرح استقرار بخش‌هایی از سامانه دفاع موشکی در آسیا و خاورمیانه روز دوشنبه توسط "مادلین کریدون" معاون وزیر دفاع آمریکا در امور استراتژیک جهانی منتشر شد.

این مقام آمریکایی گفت که واشنگتن در حال انجام گفت‌وگوهای چندجانبه با دو مجموعه کشور برای استقرار سامانه دفاع موشکی در آسیا است. وی اولین مجموعه را ژاپن و استرالیا و دومین مجموعه را کره‌جنوبی و ژاپن اعلام کرد.

مادلین کریدون همچنین افزود که این طرح برای خاورمیانه شامل توسعه "تبادل اطلاعات و همکاری" میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس است که بر این اساس آنها می‌توانند به قابلیت دفاع موشکی بزرگتری دست یابند.

شبکه خبری راشاتودی اعلام کرد در حالی که روسیه به شدت به استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا در اروپا معترض است احتمالا چین نیز اعتراض ها به تصمیم آمریکا برای استقرار اینچنین سامانه‌ای در آسیا را نیز آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/.