مسئول دبیرخانه ستاد تسهیلات سفرهای خراسان‌رضوی خبر داد
تاجیکستان میزبان هنرمندان صنایع‌دستی خراسان رضوی

خبرگزاری فارس: مسئول دبیرخانه ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان‌رضوی از حضور هنرمندان صنایع‌دستی استان در نمایشگاه جشن جهانی نوروز در کشور تاجیکستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تاجیکستان میزبان هنرمندان صنایع‌دستی خراسان رضوی

فرید جواهرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به حضور هنرمندان صنایع‌دستی خراسان رضوی در جشن جهانی نوروز گفت: این جشن صبح امروز با حضور محمود احمدی‌نژاد ریاست جمهوری ایران، سران 10 کشور منطقه و صالحی وزیر امور خارجه کشور، سید حسن موسوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور و جمعی دیگر از نمایندگان کشورهای پارسی زبان و عضو اکو  سال آینده آغاز شد.

وی افزود: در همین راستا نمایشگاهی از آثار فرهنگی در حاشیه این جشنواره برپا شده است که هنرمندان دیار خراسان نیز به معرفی آثار خود با برپایی غرفه در این نمایشگاه پرداختند.

جواهر زاده ادامه داد: آثار هنری ارائه شده این هنرمندان خراسانی شامل هنرمندان رشته‌های سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، تشییع، خوشنویسی و فرش و گلیم است.

مسئول دبیرخانه ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان رضوی افزود: از دیگر اقدامات خراسان رضوی آماده‌سازی و برپا کردن یک چادر عشایری از عشایر خراسانی در این نمایشگاه در راستای معرفی زندگی عشایری و روستایی در ایران است.

انتهای پیام/س20