تعمیق شکاف اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر برنامه هسته‌ای ایران

خبرگزاری فارس: برخی منابع اطلاعاتی بر این باورند که جوامع اطلاعاتی اسرائیل و ایالات متحده دچار اختلافات رو به افزایشی در خصوص توان‌مندی تولید تسلیحات هسته‌ای ایران شده‌اند.

خبرگزاری فارس: تعمیق شکاف اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر برنامه هسته‌ای ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی ورلدتریبون در گزارشی اختصاصی نوشت: اسرائیل و ایالات متحده در میان تهدید مربوط به حمله به ایران، در همکاری‌های اطلاعاتی بین خود کاهشی چشم‌گیر پدید آورده‌اند.

بنابراین گزارش، برخی مقامات می‌گویند که جوامع اطلاعاتی اسرائیل و ایالات متحده دچار اختلافات رو به افزایشی در خصوص توان‌مندی تولید تسلیحات هسته‌ای ایران شده‌اند.

بر اساس گزارش فوق، جوامع اطلاعاتی آمریکایی در خصوص پذیرش ارزیابی‌های اطلاعاتی اسرائیلی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران و گزارش‌های مربوط به توسعه توان هسته‌ای این کشور، بسیار محتاط‌تر از گذشته عمل می‌کنند.

یک مقام اطلاعاتی در این خصوص می‌گوید: "این روزها آمریکایی‌ها همه چیز را مورد سوال قرار می‌دهند و بخش اعظم اطلاعات اسرائیلی را به چالش می‌کشند."

گفته می‌شود که این کاهش همکاری اطلاعاتی از اواخر سال ۲0۱۱ میلادی آغاز شده و در سال ۲۰۱۲ و اوج‌گیری نگرانی از حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران، شدت گرفته است.

انتهای پیام/ک.ص