رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی:
652 تن میوه نوروزی در خراسان شمالی جذب شد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از جذب 652 تن میوه نوروزی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 652 تن میوه نوروزی در خراسان شمالی جذب شد

سید ابراهیم حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به اینکه برای تأمین میوه شب عید در خراسان شمالی یک‌هزار و 300 تن پرتقال تأمین شده بود، اظهار داشت: تاکنون صرفاً 182 تن پرتقال جذب شده است.

وی همچنین از کاهش قیمت پرتقال عرضه شده در استان خبر داد و گفت: این میوه پیش از این به قیمت 12 هزار ریال عرضه می‌شد که با پیگیری‌های انجام شده اکنون پرتقال تنظیم بازار از قرار هر کیلو به قیمت 11 هزار ریال در واحدهای مربوطه عرضه می‌شود.

حسینی همچنین با اشاره به اینکه 800 تن سیب برای ایام نوروزی استان پیش‌بینی شده بود، تصریح کرد: تاکنون از این مقدار 470 تن سیب جذب شده است.

* 332 تن مرغ منجمد در خراسان شمالی توزیع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در ادامه توزیع 332 تن مرغ منجمد در این استان را برای تأمین گوشت مورد نیاز شهروندان و مسافران نوروزی در استان را برشمرد و گفت: این مرغ‌های منجمد از قرار هر کیلو 31 هزار ریال توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: توزیع مرغ منجمد در استان طی روزهای مختلف بسته به مصرف متفاوت بود که در برخی از روزها مصرف 24 تن بود و در برخی از روزها به 15 تن می‌رسید که 10 تن آن مربوط به بجنورد بود.

حسینی اظهار داشت: هیچ‌گونه مشکلی برای تأمین گوشت مرغ منجمد مورد نیاز شهروندان و مسافران در استان وجود ندارد.

وی همچنین بر رعایت قیمت مرغ گرم عرضه شده در واحدهای صنفی طبق قیمت‌های تعیین شده در هر روز تاکید کرد.

* 105 تن  گوشت قرمز در خراسان شمالی جذب شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی توزیع گوشت قرمز مصرفی شهروندان در ایام نوروز را برشمرد و گفت: طی این مدت 105 تن گوشت قرمز در استان جذب شد.

وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت برای تأمین گوشت مورد نیاز شهروندان استان و مسافران 300 تن گوشت قرمز را تقاضا کرده بود، افزود: دستگاه‌های مرتبط تنها اجازه 200 تن تأمین گوشت به این سازمان را داده که از این میزان تاکنون 105 تن جذب شده است.

به گزارش فارس، حسینی همچنین با اشاره به فعال بودن کشیک‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت و مجامع امور صنفی در ایام نوروزی خاطرنشان کرد: الحمدالله در استان در مورد کالاهای اساسی مشکل خاصی نداشته و به وفور یافت می‌شود.

وی همچنین از مشارکت دستگاه‌ها برای نظارت بر بازار از جمله؛ تعزیرات حکومتی، مجامع امور صنفی و همچنین اطلاع رسانی به موقع رسانه‌ها قدردانی کرد.

انتهای پیام/خ۱۰