مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
ورود یک میلیون و 660 هزار نفر به استان زنجان

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ورود یک میلیون و 660 هزار نفر به استان زنجان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود یک میلیون و 660 هزار نفر به استان زنجان

یحیی نقی‌زاده‌محجوب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین ماه جاری یک میلیون و 660 هزار نفر به استان زنجان وارد شده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد یک میلیون و 614 نفر با وسیله نقلیه شخصی به استان زنجان وارد شده‌اند افزود: مابقی مسافران نیز از طریق اتوبوس، قطار و هواپیما وارد استان شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه 43 هزار و 885 نفر از مسافران استان در مراکز اقامتی عمومی از جمله هتل‌ها، هتل آپارتمان و میهمان‌پذیر اقامت دارند افزود: دو برابر این آمار مسافران استان در منازل خویشاوندان و اقوام حضور دارند.

وی تعداد بازدیدهای نظارتی از اماکن اقامتی استان را 64 مورد عنوان کرد و گفت: از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی استان نیز 167 مورد بازدید صورت گرفته است.

نقی‌زاده با اشاره به اینکه از دفاتر مسافرتی 44 مورد بازدید صورت گرفته است خاطر نشان کرد: از 102 مورد کمپ و منازل استیجاری نیز در این مدت بازدید شده است.

وی تعداد بازدیدکنندگان از سه مجموعه تفریحی، تاریخی و توریستی استان را 19 هزار و 900 نفر عنوان کرد و گفت: این آمار تنها برای اماکن تاریخی سلطانیه، رختشوی‌خانه و مردان نمکی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه در ایام ذکر شده 13 هزار و 160 نفر از گنبد سلطانیه بازدید کرده‌اند افزود: 3 هزار و 344 نفر نیز از مجموعه رختشوی‌خانه زنجان در این مدت بازدید کردند.

وی از بازدید 3 هزار و 430 نفر از موزه مردان نمکی زنجان خبر داد و گفت: در مجموع 19 هزار و 900 نفر از این سه مجموعه بازدید کرده‌اند.

نقی‌زاده تصریح کرد: در مجموع تعداد مسافران ورودی استان نسبت به سال گذشته تاکنون 20 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت جوی استان زنجان مطلوب و بهاری است افزود: وضعیت جوی استان نسبت به استان‌های همجوار مساعد است که از هموطنان دعوت می‌شود برای بازدید از اماکن تاریخی و اقامت در مناطق توریستی به استان زنجان مسافرت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه اقدامات لازم در زمینه حضور مسافران در استان انجام شده است خاطر نشان کرد: اماکن تاریخی استان زنجان از مکان‌های توریستی کشور محسوب می‌شود که آماده بازدید علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/خ10/د1000