شهردار اصفهان:
خانه مهدویت و آینده‌پژوهی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری فارس: شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه باید پژوهش و مباحث تحقیقاتی تأثیرگذار در مسئله مهدویت را تقویت کنیم، گفت: در سال 91 خانه مهدویت و آینده پژوهی به عنوان تکمیل‌کننده ادوار تاریخی تاسیس می‌شوند.

خبرگزاری فارس: خانه مهدویت و آینده‌پژوهی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شهرداری اصفهان سید مرتضی سقاییان‌نژاد اظهار داشت:  تاریخ اصفهان در پنج خانه تاریخی این شهر به تصویر کشیده شده است که این موزه‌های متحرک شامل خانه سلجوقی که دوران سلجوقی را نمایش می‌دهد، دولت‌خانه صفوی که دوران صفوی را به تصویر می‌کشد، خانه مشروطیت که دوران منورالفکر را نشان می‌دهد و خانه انقلاب اسلامی و ولایت که دوران انقلاب را به نمایش می‌گذارد، است.

وی با بیان اینکه مسئله مهدویت به عنوان یک راهبرد مهم و کاربردی در برنامه‌های کلان کشور است، افزود: مدیریت شهری اصفهان خانه مهدویت را به منظور ترویج فرهنگ مهدویت و تکمیل کننده ادوار تاریخی در سال جاری راه اندازی می‌کند.

شهردار اصفهان تاکید کرد: امروزه استدلال‌های پیچیده و بحث‌های فلسفی نمی‌تواند به خوبی بازگو کننده فرهنگ مهدویت باشد؛ بلکه باید پژوهش و مباحث تحقیقاتی تأثیرگذار در مسئله مهدویت را تقویت کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش با تاکید بر اینکه با تشکیل شوراها حوزه فعالیت شهرداری از نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی تبدیل شد، ادامه داد: مدیریت شهری توانست با تقویت برنامه‌ریزی و واگذاری فعالیت‌های خدماتی به بخش خصوصی جایگاه خود را تغییر دهد و این مهم زیربنای توسعه پایدار شهر محسوب می‌شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه شهرداری در سه دوره تشکیل شوراها از ظرفیت قانونی این نهاد مردمی برای ایجاد منابع جدید و رفع نسبی تنگناهای مالی استفاده کرده است، یادآور شد:: اما با وجود تشکیل شوراها هنوز مدیریت شهری با چالش‌هایی از جمله محقق نشدن مدیریت واحد شهری و تعدد مراکز تصمیم گیری، نبود منابع درآمدی پایدار، مهاجرت بی رویه به شهرها، گسترش حاشیه نشینی و به روز نبودن قوانین شهرداری روبه‌رو است.

وی به اقدامات شاخص در سه دوره شوراها اشاره کرد و گفت: حرکت به سمت قانونمندی و شفاف سازی مباحث شهری یکی از مهم‌ترین اقدامات این سه دوره بوده است که در این راستا تحقق شهرداری الکترونیکی در حال اجراست.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در دوران بعد از شوراها تاکنون شاید هزاران پروژه در شهرها انجام شده است، اظهار داشت: ساماندهی رینگ دوم، تکمیل رینگ سوم، احداث خیابان‌ها و معابر، باغ پرندگان، پارک صفه، تقاطع‌های غیر همسطح، صدها سالن مطالعه و مجموعه‌های ورزشی، احیای میدان امام علی (ع)، سالن اجلاس، شهربازی رویاها ازجمله پروژه‌های عمرانی در طول این دوران بوده است.

انتهای پیام/خ۳۰